Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Bitels z miasteczka Łódź. Mam przejechane 27689.96 kilometrów w tym 2.71 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 18.00 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 0 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy Bitels.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 12.30km
  • Czas 00:44
  • VAVG 16.77km/h
  • Sprzęt UNIBIKE VIPER
  • Aktywność Jazda na rowerze

Praca.

Środa, 5 lutego 2020 · dodano: 05.02.2020 | Komentarze 14

Wiatr jaki dziś wiał, po prostu miażdżył. Do tego zimno.
Jeden plus, to poprawa pogody.
W pracy standard, nic ciekawego się nie działo.
O polityce nie ma co pisać. Ten kraj to już nie Polska. A ci co się z tym nie zgadzają, przekonają się już niedlugo, że tak jest.


Kategoria Praca



Komentarze
Bitels
| 15:04 piątek, 7 lutego 2020 | linkuj Michał, odpiszę Ci, jak kupię jakiś używany monitor, bo pisząc z tel długi post znika mi przyciak dodaj komentarz. Mam inne zdanie.
wilk
| 12:33 piątek, 7 lutego 2020 | linkuj Ale czy Wy nie rozumiecie - że nie da się innymi metodami zrobić poważnej reformy? Oczywiste jest, że środowisko prawnicze będzie bronić swoich praw i nie ustąpi. Bo ma w tym ogromny interes. I niczym specjalnym się ich zagrania nie różnią. Jedna i druga strona sięga po naginanie prawa, dla jednej i drugiej strony nie jest ważna praworządność - tylko żeby ich interesy były górą.

A prawo samo w sobie nie jest żadną wartością, wartością jest sprawiedliwość, na której straży ma prawo stać. A gdy się te dwa pojęcia zaczynają rozmijać - to znak, że pora na większe zmiany. Historia dobrze pokazuje, że niemal każda poważna zmiana ustrojowa w wielu krajach - odbywa się poza prawem, lub z jego mocnym naginaniem, bo inaczej poważnie się nic nie zmieni, bo obowiązujący gorset prawny jest za ciasny by zmiany przyjąć. Bo opór kasty która z obowiązującego status quo czerpie wielkie korzyści - jest za silny, za dużo mają do stracenia by się na to zgodzić i będą walczyć do upadłego, nie o praworządność a o swoją władzę.

Tak więc ja nie kupuję lamentu nad polską praworządnością. Głównym założeniem tych reform jest wpuszczenie do środowiska sędziowskiego DEMOKRACJI. Danie ludziom pewnego wpływu na wybór sędziów (przez swoich przedstawicieli wybranych w wyborach, którzy będą mieli wpływ na wybór KRS). Świeża krew się tam bardzo przyda, jest konieczna by ograniczyć kastowość tego środowiska, która jest już bardzo wyraźna. Tutaj taki świetny filmik doskonale pokazujący wiarę we własną cudowność tych ludzi oraz poziom ich oderwania od rzeczywistości. Film z kongresów polskich sędziów, gdzie sędzina mówi, że to jest "zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi".

To doskonale pokazuje jak bardzo jest potrzebna świeża krew w tym środowisku, jak bardzo są potrzebne zmiany.
Trollking
| 21:11 czwartek, 6 lutego 2020 | linkuj To fakt - tu się już nie da dogadać na merytoryczne argumenty. Jest taki burdel, że gdy w końcu PiS odejdzie od władzy potrzeba będzie wielu lat, żeby przywrócić to, co przez 25 wydawało się proste i logiczne. Niestety, to ta partia rozpoczęła prawną gehennę, nikt inny. Sądy i sędziowie nigdy nie byli niewinni, ale jeśli chce się je reformować to nie robi się tylko i wyłącznie siłą, bez patrzenia na drugą stronę i w sumie nawet na nikogo. Walec. No i konia z rzędu temu, kto jest w stanie powiedzieć, jaki jest ów plan na "reformę" prócz tego, że partia ma wszystko pod butem...

Sytuacja wygląda tak, że sędziowie, prawnicy, Unia, ba - nawet Biuro Legislacyjne Kancelarii Sejmu - ostrzegają, że coś jest groźnym bublem, a posłowie Prawicy swoje. I można im podskoczyć. A już prezydent z pianą na ustach robiący sobie na tym kampanię wyborczą to widok żałosny i smutny.
Bitels
| 19:37 czwartek, 6 lutego 2020 | linkuj No widzisz Michał. Właśnie dlatego nigdy nie dogadamy się w tej sprawie.
Napiszę tylko tyle, że najpierw w sposób łamiący konstytucję Ziobro został i ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym, potem sejm przyjął sprzeczną z konstytucją ustawę kagańcową i to jest ok? Im wolno łamać prawo? A kak SN wyraził swoją opinię na ten temat to jest lament. Więc co czeka ten kraj, jeśli zdanie SN jest gówno warte?
Zrozum, nie jestem za żadną opcją polityczną, bo wg mnie wszyacy są siebie warci, ale prawo MUSI być przestrzegane w pierwszej kolejności przez rządzących i Sejm, ale to nie w tym pokoleniu. Jak zdechnie ekipa od okrągłego stołu to może coś się zmieni.
wilk
| 19:25 czwartek, 6 lutego 2020 | linkuj Ale Sąd Najwyższy całkowicie zlekceważył zapisy konstytucji - to dlaczego względem nich nie piszesz, że rozpieprzyli obowiązujący porządek prawny? Sejm przyjmuje ustawę, a Sąd Najwyższy sobie po prostu stwierdza, że jest nieważna? Przecież SN zupełnie nie ma takich uprawnień, taką zagrywką złamał konstytucję i drastycznie naruszył trójpodział władzy. SN nie ma prawa oceniać co jest zgodne a co nie z konstytucją, bo prawo stanowić może tylko władza ustawodawcza. Tylko Trybunał Konstytucyjny ma uprawnienia do oceny czy ustawa jest zgodna z konstytucją, a SN próbuje przejąć te uprawnienia i decydować co w Polsce jest prawem, a co nie.

A teorie że Duda oszukał Polaków - są bardzo wątpliwe, ci co na niego głosowali wcale nie mają takiego zdania, skoro w kolejnych wyborach jest głównym faworytem. A to znaczy, że ludzie co na niego głosowali wcale nie czują się oszukani, wręcz przeciwnie - uznają, że dobrze ich reprezentuje. Takie są po prostu reguły demokracji, wygrywa ten kto potrafi do swoich racji przekonać ludzi.
Bitels
| 15:19 czwartek, 6 lutego 2020 | linkuj Sprawa tego pedofila to rzeczywiście draństwo, ale to nie oznacza, że cały wymiar sprawiedliwości jest do dupy.
Reforma sądownictwa jest konieczna, ale jak pisałem - nie można przy tym łamać zapisów konstytucji. I teraz wychodzi na jaw jak zbierano podpisy do KRS... to tylko potwierdza, że pis jest totalnie nieuczciwe wobec obywateli.
Bitels
| 15:15 czwartek, 6 lutego 2020 | linkuj Spór o sądownictwo. Po to był trójpodział władzy aby był porządek. Pis ten porządek rozpieprzył w drobny mak łącząc stanowiska ministra sprawiedliwości z prokuratorem generalnym. Teraz nie mamy pewności, że wyroki jakie będą zapadały w różnych sprawach będą wydawane w sposób niezawisły i bez nacisków z góry. Też jestem zdania, że sądownictwo wymaga reformy, ale nie w sposób w jaki robi to pis.
Bitels
| 15:10 czwartek, 6 lutego 2020 | linkuj Michał, nie twierdzę, że wybór Dudy był niedemokratyczny. Uważam, że ten człowiek oszukał wyborców, mówiąc że będzie rzetelnym prezydentem wszystkich Polaków, a okazał się perfidnym pisowskim aparatczykiem. I nie można tego usprawiedliwiać, tym że przed wyborami kandydaci mówią, co wyborcy chcą słyszeć, bo jeśli nie wypełni swoich obietnic, to wyborcy mają prawo psy na nim wieszać.
wilk
| 14:48 czwartek, 6 lutego 2020 | linkuj Tak samo jak było referendum demokratyczne - tak i wybory prezydenckie. Duda został prezydentem Polski, bo go wybrali Polacy. Dlaczego jedne wyroki demokratyczne mamy szanować w pełni, a inne podważać i wyśmiewać? Bo akurat nam nie pasują?

A spór o sądownictwo to po prostu spór o władzę, sędziowie bronią swoich ogromnych przywilejów, któych nie chcą oddać, a PiS by chciał ich część przejąć. Natomiast praworządność - to tylko pusty symbol, którym obie strony grają. SN nie ma żadnego prawa nie wykonać ustawy sejmowej, taką ustawę może obalić tylko Trybunał Konstytucyjny, to jak można z sędziów ławnie łamiących prawo zrobić obrońców praworządności. Podobnie i Trybunał Europejski nie ma prawa decydować o polskim ustroju, bo to nie jest jego kompetencja, sprawy ustrojowe nie podelgają Unii tylko krajom członkowskim.

Osobiście uważam, ze reforma sądownictwa jest bardzo potrzebna, bo to co sie tam dzieje to granda. Sędzia złapany za rękę na złodziejstwie nie dostaje żadnej kary i dalej orzeka. A dziś kolejna granda - sąd złagodził wyrok dla pedofila skazanego za gwałt i zabójstwo 3-letniego dziecka! Przestępstwo, że gorszego już być nie może - ale sąd pomimo, że uznaje go za winnego tego czynu - drastycznie zmniejsza karę! Nóz w kieszeni się otwiera. Nie może być tak, że sędziowie są całkowicie poza kontrolą i sami siebie wybierają. To nie jest zwykła niezawisłość sędziowska - tylko przywileje dużo dalej idące. W USA sędziów SN wybiera prezydent i zatwierdza Kongres - i co znaczy że nie są przez to niezależni? Musi być jakiś demokratyczny wpływ na wybór sędziów, a w Polsce obecnie nie ma o tym mowy.
Trollking
| 21:31 środa, 5 lutego 2020 | linkuj Co złego zrobiliśmy? To chyba po prostu polska specyfika. Jak idzie dobrze, trzeba to spieprzyć w imię żałosnych ideałów i partykularnych kompleksów. Gawiedzi w to graj.
Bitels
| 20:00 środa, 5 lutego 2020 | linkuj Trollking - co złego żeśmy zrobili, że pokarało nas tak debilnymi politykami od prawa do lewa?
Bitels
| 19:59 środa, 5 lutego 2020 | linkuj Kdk - o wstąpieniu do Unii zadecydowaliśmy w referendum i ten fakt zobowiązuje polskie władze do przestrzegania unijnych przepisów, na które się zgodziliśmy w referendum.
A co do żabojada to uważam, że Polska od IIwś nie może ufać tym tchórzom zza Linii Maginota i trzymać ich na dystans. Pisząc dzisiejszy wpis miałem na myśli lokatora Pałacu Prezydenckiego, który z miną przypominającą minę Hitlera wykrzykuje swoje widzimisię i podpisuje ustawy łamiące konstytucję.
Trollking
| 19:37 środa, 5 lutego 2020 | linkuj To jest Polska. Niestety. Na jaką sobie zasłużyliśmy... :/
kdk
| 18:25 środa, 5 lutego 2020 | linkuj Chcieliśmy do Unii to tak mamy, ale też dużo dobrego otrzymaliśmy. Też mnie ten zabojad wkurza.
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!